Mniam…Smak faworków znamy wszyscy i kojarzą się przede wszystkim z karnawałowymi i ostatkowymi przyjęciami. A, że są kaloryczne…No cóż. Czasem można nie liczyć kalorii. Z takim stwierdzeniem musieli pogodzić się uczestnicy kolejnych już warsztatów pieczenia dla dzieci, które miały miejsce w filii rościszowskiej biblioteki dnia 9.02.2018 r. Nie były to zajęcia dla początkujących gdyż uczestnicy świetnie radzili sobie ze sprawnym wałkowaniem, wykrawaniem i przeplataniem faworków. Pani Ania, której dziełem było super plastyczne faworkowe ciasto miała pełne ręce roboty kiedy do wypieku ustawiła się niemała kolejka małych piekarzy. W oczekiwaniu na skosztowanie swojego dzieła – biorąc pod uwagę zbliżające się święto zakochanych, dzieci wykonały kolorowe serca, które wspólnie z rodzicami wycięły, ozdobiły i połączyły w długi łańcuch. Zwieńczeniem pysznej zabawy była zasłużona degustacja i świadomość, że wszystkich uczestników połączył nie tylko symboliczny łańcuch serc ale i wspólna praca dająca wiele radości i satysfakcji. Szczególnie wybrzmiało to z ust głównej sprawczyni warsztatów Pani Ani, która swoimi umiejętnościami daje radość innym i już obmyśla następne warsztaty…mniam. Dziękujemy!.