Dnia 2.02.2018r. w Rościszowskiej filii biblioteki było bajkowo i karnawałowo. Tym razem przybyłe dzieci przywitała Wróżka, która tak jak dzieci uwielbia bajki i w swoim liście przekazała nam; zagadki, rebusy i zabawne quizy dotyczące ulubionych przez dzieci baśni i bajek. Uczestnicy na podstawie atrybutów sprawnie odgadywały ich tytuły, krótko opowiadały treść oraz przedstawiały swoich ulubionych bohaterów. Podczas konkursu na najpiękniejszą postać z bajki każdy namalował swojego ulubionego bohatera, następnie ćwicząc swoją spostrzegawczość przedstawił jego najważniejsze atrybuty. Dopełnieniem spotkania było wspólne z opiekunami wykonanie czapeczki karnawałowej , jej piękne ozdoby zmotywowały wszystkich do wspólnej zabawy i tańców w rytmach najnowszych przedszkolnych przebojów.