Mimo, iż kalendarzowy Dzień Babci i Dziadka już za nami, w ramach zajęć:„ Piątek z biblioteką” dnia 26.01.2018r. dzieci z Rościszowskiej biblioteki postanowiły uczcić ten dzień . Wspólnie z Radą Sołecką zorganizowane zostało uroczyste spotkanie, na którym głównymi bohaterami byli nasi kochani dziadkowie i oczywiście dzieci. Choć zimowa aura raczej przypomina wiosnę tematem spotkania była jeszcze panująca nam zima. Dzieci po wysłuchaniu wiersza: „ Babcia w czerwonej sukience” spontanicznie opowiadały o swoich babciach, że też są niezwykłe i jak w wierszu często: „...ćwiczą na fitnessie, z kijkami spaceruje po lesie, jeżdżą na rowerze, czasami nawet na skuterze…”. Dziadkowie z kolei potrafią wymyślać wesołe zabawy oraz zreperują każdą zepsutą zabawkę. Dzieci wspólnie z dziadkami wycięły z papieru trójwymiarową, śniegową gwiazdkę, ćwiczyły spostrzegawczość przy układaniu śnieżynek do pary, oraz opowiedziały i ułożyły zabawną : „ Narciarską przygodę Magdy”, która przypomniała o bezpiecznym korzystaniu ze sportów zimowych. W trakcie spotkania wszyscy korzystali z poczęstunku przygotowanego przez Radę Sołecką Rościszowa. Dziękuję i zapraszam na następne spotkanie.