DZIEŃ 5

„POŁUDNIE Z TWÓRCZOŚCIĄ KAROLA MAYA”, było ostatnim naszym feryjnym spotkaniem w Bibliotece, oczywiście zdominowanym przez wodza Apaczów Winnetou. Wszyscy lubimy zabawy w Indian i wszyscy lubimy indiańskie przebrania. Własnoręcznie wykonane indiańskie opaski na głowę, przeniosły dzieci w świat Dzikiego Zachodu. Projekcją fragmentów filmów o Winnetou i rozdaniem dyplomów uczestnictwa ze słodką niespodzianką, zakończyliśmy Literacko-Artystyczne ferie w Bibliotece.

DZIEŃ 4

„POŁUDNIE Z TWÓRCZOŚCIĄ ANDY CHANDLER”, urozmaiciło uczestnikom ferii w Bibliotece, czwarty dzień spotkań. Seria „Przygody Trzech Detektywów” wprowadziła dzieci w świat kryminalnych zagadek. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania rysunkowe. Spotkanie zakończyła projekcja fragmentu filmu dla dzieci o tematyce detektywistycznej.

DZIEŃ 3

„POŁUDNIE Z ASTRID LINDGREN” – to już trzeci dzień naszych zmagań feryjnych w Bibliotece. Spotkanie zdominowała oczywiście Pippi Pończoszanka, która zaprosiła wszystkie dzieci do cyrku. Dzisiejsze cyrkowe zmagania uczestników były bardzo udane. Żonglerzy, treserzy i zwierzęta świetnie sobie poradzili. Nie zabrakło zabawy w rekina oraz pokazu filmowego.

DZIEŃ 2

„POŁUDNIE Z TWÓRCZOŚCIĄ JULIANA TUWIMA”
To hasło drugiego dnia ferii w Bibliotece. Spotkanie zdominował wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”. Dzieci losowały postaci występujące w wierszu. Następnie wykonywały rekwizyty potrzebne do inscenizacji tego utworu. Inscenizacja się udała, mali aktorzy odegrali super swoje role. Spotkanie zakończyliśmy projekcją fragmentu bajki filmowej.

DZIEŃ 1

POŁUDNIE Z TWÓRCZOŚCIĄ KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO, CZYLI KOZIOŁEK MATOŁEK I JEGO PRZYJACIELE.
Pierwszy dzień ferii Literacko-Plastycznych w Bibliotece za nami. Uczestnicy zajęć, wykonywali super nowy komiks o Koziołku Matołku. Dużo frajdy sprawiła dzieciom zabawa „Przedstaw się” w rytm remiksu „Koziołek Matołek” oraz rekinowa zabawa z chustą Klanzy. Spotkanie zakończyła projekcja fragmentów bajki, oczywiście o Koziołku Matołku.