Dokąd biegnie czas - to temat zajęć z dziećmi, jakie odbyły się 12.01.2018r. w Filii MBP w Rościszowie. Jak kiedyś mierzono czas, historia zegara, ćwiczenie umiejętności posługiwania się zegarem przedstawione w zabawnej, wierszowanej formie pozwoliło w łatwy sposób zainteresować dzieci tematem upływu czasu. Wiersz „Gimnastyka dni tygodnia” wprowadził elementy wesołej zabawy ruchowej w śmieszne figury przypadające na każdy dzień. Wspaniale rozwiązane rebusy i zagadki przyswoiły dzieciom temat pór roku, a rymowanka „ Jak bawią się miesiące” opowiedziała jak wygląda rok wesołego przedszkolaka. Na zakończenie przy dźwiękach przedszkolnych przebojów dzieci wykleiły przypominający temat spotkania obrazek dzień- noc z dowolnie dobranym elementem: słońca i księżyca. Uczestnicy nie odmówili sobie życzeń wspaniałego, zdrowego Nowego Roku, a dzieci z radością obiecały przyjść na następne zajęcia w bibliotece już za tydzień – zapraszamy!