Jedzie, jedzie straż ogniowa trąbka gra…. We wtorek 26.09.2017 r. przyjechała do MBP-CK OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA z Piskorzowa. Ale nie w celu gaszenia pożaru, tylko na spotkanie z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Pieszycach. Panowie Leszek Cal i Kamil Nieśpiałowski z dumą prezentowali piękny wóz strażacki z bogatym wyposażeniem. Ogromną niespodziankę sprawiły dzieciom zuchy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej: Kasia Jabłońska i Maciej Piasecki.

W tak niekonwencjonalny sposób promujemy czytelnictwo w Bibliotece. Dzieci nie tylko mogły przez chwilę poczuć się strażakami, przymierzając hełm strażaka, ale też z uwagą obejrzały i wysłuchały czytaną przez Panią Grażynę Król bajeczkę „DZIEŃ W STRAŻY POŻARNEJ”, obejrzały fragmenty bajki „Bolek i Lolek uwaga pożar”. Na zakończenie spotkania wręczono Panom strażakom i dzieciom z MDP drobne upominki, a przedszkolakom czekoladowe cukierki. Ogromne podziękowania składamy OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ w Piskorzowie, a szczególnie Panu Leszkowi Calowi za udział w tym wyjątkowym spotkaniu.

MBP-CK w Pieszycach
FundacjaOrange.jpgMKiDN_A_rgb.jpgRPOWD_100121_zestawienie_znakow_kolor.jpgbn.jpgewtlogo.jpglogo_Biblioteka plus.jpglogo_FRSI_pelna_nazwa_PL_300dpi.jpglogo_nazwa_PL_300dpi.jpgrozwoj_czytelnictwa.jpg

.