Aktualności

Jedzie, jedzie straż ogniowa trąbka gra…. We wtorek 26.09.2017 r. przyjechała do MBP-CK OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA z Piskorzowa. Ale nie w celu gaszenia pożaru, tylko na spotkanie z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Pieszycach. Panowie Leszek Cal i Kamil Nieśpiałowski z dumą prezentowali piękny wóz strażacki z bogatym wyposażeniem. Ogromną niespodziankę sprawiły dzieciom zuchy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej: Kasia Jabłońska i Maciej Piasecki.

W tak niekonwencjonalny sposób promujemy czytelnictwo w Bibliotece. Dzieci nie tylko mogły przez chwilę poczuć się strażakami, przymierzając hełm strażaka, ale też z uwagą obejrzały i wysłuchały czytaną przez Panią Grażynę Król bajeczkę „DZIEŃ W STRAŻY POŻARNEJ”, obejrzały fragmenty bajki „Bolek i Lolek uwaga pożar”. Na zakończenie spotkania wręczono Panom strażakom i dzieciom z MDP drobne upominki, a przedszkolakom czekoladowe cukierki. Ogromne podziękowania składamy OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ w Piskorzowie, a szczególnie Panu Leszkowi Calowi za udział w tym wyjątkowym spotkaniu.

MBP-CK w Pieszycach
MKiDN_A_rgb.jpgRPOWD_100121_zestawienie_znakow_kolor.jpgaa.jpgbn.jpgewtlogo.jpglegimi.pnglogo_Biblioteka plus.jpglogo_FRSI_pelna_nazwa_PL_300dpi.jpglogo_nazwa_PL_300dpi.jpgrozwoj_czytelnictwa.jpg

MBP - Centrum Kultury w Pieszycach

M. Kopernika 37
58-250 Pieszyce
Tel: 74 836 53 41

Godziny otwarcia

Dział administracji:
poniedziałek - piątek:  800 - 1600

Dział biblioteki:
poniedziałek - piątek:  900 - 1700

Filia w Rościszowie:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek:  1000 - 1700