„SERCE Z PIERNIKA , CZYLI SPOTKANIE Z BAJKĄ POLSKĄ” Środa 20.09.2017r była w Bibliotece bardzo przedszkolna. A to, za sprawą dzieci z grupy Biedronki z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Pieszycach. Inspiracją do spotkania była książka K. Dobkiewiczowej „Miedziana Lampa – Serce z Piernika”. Fascynacja K. Dobkiewiczowej Śląskiem i jego dziejami, gwarą oraz Dolnym Śląskiem, zaowocowała wieloma książkami jak: „Sztolnia w Górach Sowich”, „Wężowa królewna” czy „Dolina śpiewających ptaków”. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały głośno czytanej przez Panią Grażynę Król, opowieści o „Sercu z piernika”, sercu które zamieniło się w kamień. Dzieci naprawdę mogły podziwiać i dotykać „na szczęście” kamienne serce. Były też pląsy w rytm piosenki M. Jeżowskiej „Kolorowe serce”, wyklejanki - czerwone serduszka, fragmenty polskiej bajki filmowej oraz pyszne ciasteczka, oczywiście w kształcie serca.

Dzisiaj DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA , wszystkim przedszkolakom życzymy wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń.

G. Król
FundacjaOrange.jpgMKiDN_A_rgb.jpgRPOWD_100121_zestawienie_znakow_kolor.jpgbn.jpgewtlogo.jpglogo_Biblioteka plus.jpglogo_FRSI_pelna_nazwa_PL_300dpi.jpglogo_nazwa_PL_300dpi.jpgrozwoj_czytelnictwa.jpg

.