I DZIEŃ
„A może, morze w Bibliotece?”. Pierwszy dzień zajęć wakacyjnych za nami. Zaciągnęliśmy się na statek Latający Holender. Przybraliśmy nowe imiona jak: Arielka, Nemo, Pracowita płotka, Leniwa Kałamarnica, Złota Muszla, Nieśmiała Perełka, Rekin Boo, Krzykliwa Mewa, Miła Syrenka, Biały Wieloryb, Bosman, Czarna Perła, Pomysłowa Fladra, Pirania Piro, Długowłosy Śledź. Chrztu morskiego dokonał władca morza Neptun. Przebrani za marynarzy odczytaliśmy List z butelki, który pokierował nas na Czekoladową Wyspę. Długo płynęliśmy, ale dotarliśmy wszyscy szczęśliwie. Na miejscu przywitano nas czekoladowymi cukierkami, a my odtańczyliśmy taniec animacyjny do piosenki Chocolate. Nasze własnoręcznie wykonane bandery, zawisły na Latającym Holendrze.

II DZIEŃ
AHOJ!! MARYNARZE!!! Dzisiaj drugi dzień naszych morskich zmagań. List z butelki wskazał nam kierunek > WYSPA MARZEŃ. Wypisaliśmy nasze marzenia na kartkach, z których wykonaliśmy Statki Marzeń. Nasze marzenia na pewno się spełnią, gdyż wszystkie dryfując trafiły na Morze Marzeń. W rytm piosenki M. Jeżowskiej „Marzenia się spełniają”, odtańczyliśmy marynarski taniec z chustą klanzy. Dużo radości sprawiła nam zabawa Rekin. Na zakończenie obejrzeliśmy fragment filmu „Pippi wśród piratów”.

III DZIEŃ
„WYSPA PIRATÓW” Kolejny dzień wakacji w Bibliotece za nami. Odnaleziony list z butelki, wskazał nam kierunek WYSPY PIRATÓW. To już trzeci dzień zmagań marynarskich. Sztormowa pogoda dała nam popalić, wyczerpani dotarliśmy do Wyspy Piratów. Już jako korsarze mogliśmy bawić się w zabawę „Piraci i okręty” oraz tańczyć pirackie tańce. Spotkanie zakończyliśmy projekcją fragmentu filmu „Pippi wśród piratów”.

IV DZIEŃ
AHOJ!! W dniu dzisiejszym dotarliśmy do miejsca, gdzie było dużo muszli morskich. Z łatwością odnaleźliśmy butelkę z IV listem. List wskazał nam kierunek >Wyspa Cyrkowych Zabaw. Podzieleni na grupy cyrkowe: żonglerów, akrobatów i siłaczy, z radością wykonywaliśmy różne cyrkowe działania. Spotkanie zakończyliśmy śpiewaniem szant, pirackimi tańcami oraz projekcją fragmentu filmu „Pippi wśród piratów”.

V DZIEŃ
„AHOJ!!! PIRACI!!! Dzisiaj ostatni dzień morskich przygód. Odnaleźliśmy butelkę, która wskazała nam kierunek > Wyspy Lodowe. Dotarliśmy tam bardzo szybko. Na wyspie czekała na nas lodowa niespodzianka i zabawa przy szantach. Na zakończenie wszyscy marynarze i piraci, uczestnicy naszej morskiej przygody w Bibliotece, otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki.

MBP-CK w Pieszycach
MKiDN_A_rgb.jpgRPOWD_100121_zestawienie_znakow_kolor.jpgaa.jpgbn.jpgewtlogo.jpglogo_Biblioteka plus.jpglogo_FRSI_pelna_nazwa_PL_300dpi.jpglogo_nazwa_PL_300dpi.jpgrozwoj_czytelnictwa.jpg